Jak zacząć trening z kettlebell i o czym zawsze pamiętać, aby robić postępy

1️⃣ Zacznijmy od tego, że bezwględnie musisz ćwiczyć z trenerem, przynajmniej pierwsze pół roku Twojej przygody z kettlami – dla własnego dobra i bezpieczeństwa. Polecam dużo dłużej. Zapomnij o oglądaniu filmików na YouTube, czy pierwszym samotnym chwytaniu za kettle. Nie miałbym też zaufania do pierwszego lepszego trenera. Wybieraj takiego z wyszkoleniem i doświadczeniem specjalistycznym np. z uprawnieniami instruktorskimi i rekomendowanymi przez StrongFirst CKB. Zawsze zapyta Cię przed i po treningu jak się czujesz pod kątem ryzyka kontuzji.

Dla Twojego zdrowia i kontynuacji treningów – poprawna technika ma kluczowe znaczenie. Bez niej nie zrobisz również takich postępów jakie mógłbyś osiągnąć.

2️⃣ Po drugie trener przyda się nie tylko do tego, żebyś wypracował poprawną technikę i nie zrobił sobie krzywdy, ale również pomoże obiektywnie ocenić Twoje możliwości tak żebyś robił możliwie szybkie postępy.

Sytuacja z życia: Niedawno na treningu słyszę polecenie – robisz snatch’e seriami 3x28kg. Myślę – no ja pier…dzielę, nie da rady, to za wcześnie, ale mówię – dobra. Zbudowałem sobie ciężar, skupiłem się na technice i dobrej eksplozji z bioder (o tym będzie więcej później 😉 Posłuchałem, zaufałem i to był dobry trening 🙂 Pomyśleć, że jeszcze całkiem niedawno ledwo wchodziło 16 kg.

3️⃣ Niezależnie od tego najpierw słuchaj swojego ciała, trener też może się mylić.

️4️⃣ Stąd trzymaj swoje ambicje na wodzy, a ego zostaw przed wejściem na salę.

5️⃣ Pamiętaj, aby stawiać sobie cele i mierzyć postępy.

Na marginesie w mojej opinii najlepsze są treningi grupowe w małych grupach do 10 osób. Ćwiczę grupowo z trenerem kettli regularnie już ponad rok i jest super. Każdy trening jest inny. Mega!

One thought on “Jak zacząć trening z kettlebell i o czym zawsze pamiętać, aby robić postępy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *